Meble dębowe rustykalne postarzane

W odpowiedzi na liczne zapytania i zapotrzebowanie klientów opracowałem i wykonałem już pierwszą serię mebli z litego dębu w rustykalnym stylu. Efekt vintage potęguje dodatkowe mechaniczne postarzanie drewna. Jest to głęboka ingerencja w strukturę, usunięta część miękiszu, całość szlifowana i polerowana. Dodatkowo dodane pęknięcia i otwory po szkodnikach. Ostatecznie meble są wykończone bejcami i lakierami parkietowymi na bazie wody, w pełni ekologiczne i nie szkodliwe. Kolory są do wyboru, na życzenie klienta.
Do serii mebli postarzanych dołączyła dębowa komoda. Tym razem w naturalnym kolorze, wykończona olejem. Wszystko zgodnie z wymogami klienta.

Schody podwieszone

Tutaj przedstawiam kolejne specyficzne rozwiązanie. Nie dość, że było zbyt mało miejsca na wygodne schody to jeszcze drugi górny zabieg nie mógł być podparty na podłodze bo utrudniało by to komunikację z jednym z pomieszczeń. Dlatego wybrałem rozwiązanie ze słupem podwieszanym, w tym wypadku na stropie i pod dachem. 
A wszystko zaczyna się jak zwykle od klejonego drewna i składania na sucho. Potem szlifowanie i lakierowanie. W końcu montaż na miejscu.
Efekt końcowy widać na zdjęciach a klienci byli bardzo zadowoleni, gdyż w tym miejscu w ogóle nie były przewidziane schody.

Nowoczesna antresola

Nawet stosunkowo niskie pomieszczenia w starym budownictwie można ciekawie wykorzystać. W tym wypadku mieliśmy do wykorzystania pokój o wysokości 370cm i nieregularnym geometrycznym kształcie, ale i w tym wypadku można zbudować antresolę, na której będzie całkiem fajna sypialnia lub po prostu miejsce na garderobę czy inne graty. 
Założenie było takie - połączyć naturalne materiały i dodać trochę industrialnego sznytu,. Wybraliśmy sosnę w naturalnym kolorze i malowaną na czarno stal. Do tego szklane balustrady i mamy ciekawą konstrukcję, do tego bardzo funkcjonalną.
Szczególną uwagę trzeba było poświęcić schodom, bo pomieszczenie nie pozwalało na zbudowanie pełnowymiarowych. Tak zwane kacze schody zostały mocniej ścięte by uzyskać ciekawy efekt stylistyczny a funkcjonalność na tym wcale nie ucierpiała.
Całość pokryta matowym lakierem i mamy ciekawą aranżację laughing
 

Ciasne schody

Kolejne wykonane przeze mnie schody. Tym razem było naprawdę ciasno a trzeba było jakoś zrobić wejście na piętro. No i się udało, a dodatkowo pod schodami powstał całkiem niemały schowek a tego zawsze w domu brakuje. Konstrukcja jest mieszana tzn. stopnie i balustrady z litego drewna zaś podstopnie i ściana grodziowa to płyta meblowa HPL.
 
A wszystko zaczynało się jak zwykle:

 • darek_3
 • darek_5

Simple Image Gallery Extended

Później lakierowanie i montaż na miejscu

 • darek_7
 • darek_8
 • darek_9
 • darek_99
 • darek_9999

Simple Image Gallery Extended

 

Schody rustykalne dębowe

Na indywidualne zamówienia są indywidualne rozwiązania. Dlatego na życzenie klienta by schody wyglądały bardziej topornie i pasowały do wiejskiej chatki postanowiliśmy pozostawić część oryginalnej obliny fosztów dębowych. Kora została usunięta a biel wyszczotkowany. Całość polakierowana ekologicznie. Myślę, że fajnie wyszło.
A tak się to zaczęło :)

Drzwi wejściowe i wewnętrzne

W mojej karierze zawodowej wykonałem początkowo z ojcem, potem samodzielnie dziesiątki drzwi. Zamieszczone zdjęcia to tylko próbka moich możliwości. Najlepiej przyjść ze zdjęciem lub nawet projektem, a odpowiem czy jestem je w stanie wykonać. Tworzę drzwi w systemie ramowym, kasetonowym. Ze względu na brak prasy, nie mam możliwości wykonania drzwi płaszczyznowych.

Drzwi retro

Te stylowe drzwi dębowe zagościły na bielskiej starówce. Właściciel jednej z tamtejszych kamienic zlecił mi wykonanie nowych ale pasujących do tych wnętrz drzwi wejściowych do poszczególnych lokali. Po konsultacji wybraliśmy klasyczne acz efektowne drzwi kasetonowe wykończane listwą ozdobną. Bardzo grube mury i łukowe sklepienia zmusiły mnie do wykonania futryn w tej samej technice. Efekt końcowy jest świetny i inwestor nie żałuje wydanych pieniędzy, a konserwator zabytków nie miał zastrzeżeń ;)

Regał retro

Tutaj znów jest projekt, który według wymogów klienta miał pasować do przedwojennych zabielonych mebli. Uwzględniłem wygląd starej witryny i sugestie zleceniodawcy i wyszło coś takiego. Jako ciekawostkę dodam, że w szafce zabudowany jest specjalny, stalowy stelaż wzmacniający pod 150 litrowe akwarium. Pochwalę się, że właściciele tego zestawu byli bardzo zadowoleni i od razu polecili mnie swej znajomej :)

 • Pok-7
 • pok-1
 • pok-2
 • pok-3
 • pok-4
 • pok

Simple Image Gallery Extended

Meble mojego autorstwa

Na przestrzeni lat mojej działalności wykonałem wiele różnego rodzaju mebli. W większości były one budowane na podstawie konkretnych oczekiwań czy nawet projektów klienta. Zawsze staram się sprostać oczekiwaniom zamawiającego. Na tych kilku zdjęciach przedstawiam Państwu przykłady takich realizacji. Jeśli coś Państwa zainspirowało to proszę o kontakt, opiszę rozwiązania techniczne i może coś razem zbudujemy :)

Łóżko piętrowe

To łóżko piętrowe z litej sosny zostało wykonane według indywidualnego zlecenia klienta, by mogło się zmieścić w ograniczonym pomieszczeniu. Jest to wygodny i trwały mebel, który uzupełnił wykonane przeze mnie wcześniej wyposażenie tego pokoju. Wykonana wcześniej szafa z drzwiami kasetonowymi, biurko i regał są też z litej sosny co daje wspaniały dekoracyjny efekt. 

Meble kuchenne

Meble kuchenne wykonuje się z płyt meblowych bądź z litego drewna. Te konkretnie meble są z płyt laminowanych z frontami z foliowanego MDF, chociaż w części barowej zastosowałem elegancki blat z litego dębu. Zamontowałem także rogowy zlewozmywak aby zwiększyć komfort użytkowania kuchni a także by mieć gdzie zmieścić zmywarkę. Zabudowana lodówka po jednej stronie i wbudowane w szafki kuchenka mikrofalowa i piekarnik z drugiej, dodały nowoczesny sznyt tej aranżacji.
A tutaj znów inna koncepcja, bardziej rustykalna i minimalistyczna. Drzwiczki z litej lipy, korpusy z płyty laminowanej dla obniżenia kosztów. Drewniane boazerie z lipy i forniru klonowego. Całość prezentuje się bardzo ciepło i przytulnie.
Oczywiście można i bardziej klasycznie i nowocześnie.
Back to Top